محمد چراغی متولد شهر تهران است. ایشان تحصیلات خود را در دوران دبیرستان، در رشته ریاضی و فیزیک ادامه دادند و هم زمان در تراشکاری پدر خود مشغول به کار شدند. بعد از اتمام دبیرستان با تاسیس یک شرکت کوچک اقدام به ارائه خدمات و خرید فروش قطعات خودرو کردند.پس از پیشرفت در این زمینه تصمیم گرفتند که به پخش مویرگی لوازم یدکی و خصوصا فیلتر در بازار صنعت قطعات خودرویی با وانت شخصی خود بپردازند.

بعد از کسب تجربه و شناخت دقیق بازار قطعات خودرویی و علاقه مندی ایشان به فیلتر خودرو، به سمت تولید این قطعه پر مصرف خودرو گرایش پیدا کردند. با احداث شرکت جدیدی انواع فیلتر هوای خودروهای کار(کامیونت، کمپرسی و تریلی) را در بازار قطعات خودرویی عرضه کردند؛ رفته رفته و با تلاش های فراوان و پشتکار خود، شروع به تولید فیلتر خودروهای سواری نمودند و در سال 1385برند خود را با نام رویین صافی به ثبت رساندند.

پس از گذشت چند سال، از ایشان به عنوان مدیر فروش برند سرکان دعوت به کار شد، اما محمد چراغی همچنان به دنبال پیشرفت و اُفق‌های دورتری بود و با تاسیس شرکت آرنا تجارت سورین اقدام به فروش محصولات برند سرکان به شکل کاملا تخصصی کرد.

محمد چراغی در جریان توسعه شرکت آرنا تجارت سورین به این نتیجه رسیدند که فروش مویرگی را به خدمات خود اضافه کنند. در سال 1396 به سمت مدیرعاملی فیلتر سرکان رسیدند که با تجربه و شناختی که از نیازهای بازار تا آن زمان داشتند، تصمیم گرفتند گروه صنعتی سرکان را با هدف توسعه افقی در زمینه قطعات خودرو و همچنین برطرف نمودن نیازهای خدماتی این صنعت ایجاد کنند.